Local swimmers post fast times at BSC High Point Meet


BROOKINGS – Several BSC members turned in top times over the weekend at the Brooking Swim Club High Point Meet held at the Hillcrest Aquatic Center.

Rosa Houborg and Jazmyn Lunn paced the squad with seven top finishes apiece, while Ernest Ting and Caitlyn Nielsen added two individual wins, in addition to Nielsen anchoring a winning relay.

Billy Fuller and Grace Davis each won one individual event.

In the girls’ 8 and Under division, Houborg won the 50, 100 and 200 freestyles, the 100 breaststroke, the 200 Individual Medley, the 100 butterfly and the 100 backstroke.

Lunn won the 11-12 girls’ 50, 400 and 1,500 frees, 100 breast, 50 and 100 backs and 200 IM.

Ting won the 11-12 boys’ 50 and 100 breaststrokes while Fuller won the 13-14 boys’ 100 breast.

Nielsen won the 17-19 women’s 400 and 1,500 freestyles and teamed with Joseph Holy, Fuller and Tomas Gonzalez to win the Mixed 200 Medley Relay.

Davis won the 13-14 girls’ 200 breastroke.

2018 Brookings High Point Swim Meet

June 8-10, 2018

Girls’ 11-12 1,500 Freestyle

1, Lunn, Jazmyn, 20:09.19. 

Girls’ 13-14 1,500 Freestyle

3, Ting, Tristina, 22:19.54. 5, Gerjets, Kennedi, 23:27.38. 

Women’s 17-19 1,500 Freestyle

1, Nielson, Caitlyn, 20:12.54. 

Girls’ 8 & Under 200 Freestyle

1, Houborg, Rosa, 3:31.57. 3, Foerster, Kalla, 4:11.91. 4, Waligoske, Nikki, 4:18.86. 5, Wilson, Laityn, 4:31.80. 8, Kuehl, Kaylie, 4:43.39. 

Girls’ 9-10 200 Freestyle

2, Houborg, Filuka, 3:05.79. 3, Hove, Olivia, 3:09.28. 14, Johnson, Elliet, 5:04.29. 

Girls’ 11-12 200 Freestyle

6, Schultz, Molly, 2:51.90. 12, Tonsager, Brea, 3:05.50. 17, Smetana, Addie, 3:10.80. 18, Feucht, Ella, 3:11.98. 19, Uttecht, Kaylee, 3:13.75. 22, Penner, Briana, 3:27.59. 23, Lacher-Starace, Olivia, 3:27.96. 

Girls’ 13-14 200 Freestyle

6, Davis, Grace, 2:35.58. 7, Houborg, Kaya, 2:36.25. 8, Feucht, Tara, 2:40.60. 11, Gerjets, Kennedi, 2:44.92. 13, Thvedt, Ava, 2:45.76. 16, Enz, Grace, 2:54.60. 22, Merriman, Heidi, 3:39.44. 

Women’s 15-16 200 Freestyle

8, Thvedt, Johanna, 2:51.05. 9, Lansang, Angela, 2:51.09. 

Boys’ 9-10 200 Freestyle

7, Penner, Corbyn, 4:33.19. 8, Williams, Brody, 4:42.67. 

Boys’ 11-12 200 Freestyle

3, Vertin, Cody, 2:39.35. 5, Ting, Ernest, 2:46.97. 8, Lansang, Aedan Luke, 3:04.97. 

Boys’ 13-14 200 Freestyle

6, Schultz, Jack, 2:31.25. 7, Gonzalez, Tomas, 2:35.35. 

Men 17-19 200 Freestyle

4, Thvedt, Thomas, 2:26.85. 

Girls’ 8 & Under 100 Breaststroke

1, Houborg, Rosa, 2:10.50. 3, Kuehl, Kaylie, 2:29.16. 4, Foerster, Kalla, 2:39.97.

Girls’ 9-10 100 Breaststroke

3, Houborg, Filuka, 1:56.12. 11, Hove, Olivia, 2:15.77. 13, Gonzalez, Sofia, 2:26.30.

Girls’ 11-12 100 Breaststroke

1, Lunn, Jazmyn, 1:35.55. 7, Feucht, Ella, 1:42.68. 9, Tonsager, Brea, 1:43.05. 16, Lacher-Starace, Olivia, 1:54.95. 18, Schultz, Molly, 1:55.78. 19, Smetana, Addie, 1:56.62. 21, Penner, Briana, 2:00.28. 

Girls’ 13-14 100 Breaststroke

3, Davis, Grace, 1:27.97. 9, Houborg, Kaya, 1:35.60. 10, Ting, Tristina, 1:36.92. 12, Thvedt, Ava, 1:40.74. 15, Enz, Grace, 1:44.44. 16, Feucht, Tara, 1:45.74. 19, Gerjets, Kennedi, 1:50.83. 23, Merriman, Heidi, 2:16.34. 

Women’s 15-16 100 Breaststroke

8, Thvedt, Johanna, 1:44.02. 9, Lansang, Angela, 1:47.21. 

Women’s 17-19 100 Breaststroke

3, Nielson, Caitlyn, 1:32.15. 

Boys’ 11-12 100 Breaststroke

1, Ting, Ernest, 1:29.48. 3, Vertin, Cody, 1:33.58. 6, Lansang, Aedan Luke, 1:50.54. 

Boys’ 13-14 100 Breaststroke

1, Fuller, Billy, 1:22.24. 2, Holy, Joseph, 1:25.99. 3, Schultz, Jack, 1:27.35. 4, Gonzalez, Tomas, 1:32.85. 

Men 17-19 100 Breaststroke

2, Thvedt, Thomas, 1:25.79. 

Girls’ 8 & Under 200 IM

1, Houborg, Rosa, 4:02.80. 3, Foerster, Kalla, 5:23.80. 

Girls’ 9-10 200 IM

2, Houborg, Filuka, 3:39.29. 5, Hove, Olivia, 3:53.39. 

Girls’ 11-12 200 IM

1, Lunn, Jazmyn, 2:49.28. 9, Schultz, Molly, 3:21.79. 11, Tonsager, Brea, 3:26.22. 14, Smetana, Addie, 3:34.38. 15, Feucht, Ella, 3:37.73. 20, Uttecht, Kaylee, 3:47.63. 

Girls’ 13-14 200 IM

7, Davis, Grace, 2:50.39. 8, Ting, Tristina, 2:53.25. 13, Houborg, Kaya, 3:03.03. 15, Gerjets, Kennedi, 3:09.94. 16, Thvedt, Ava, 3:10.33. 18, Feucht, Tara, 3:13.33. 22, Enz, Grace, 3:28.51. 24, Merriman, Heidi, 4:23.49. 

Women’s 15-16 200 IM

15, Lansang, Angela, 3:26.26. 17, Thvedt, Johanna, 3:33.08. 

Women’s 17-19 200 IM

2, Nielson, Caitlyn, 2:53.98. 

Boys’ 11-12 200 IM

2, Ting, Ernest, 3:03.28. 5, Vertin, Cody, 3:10.42. 7, Lansang, Aedan Luke, 3:32.05. 

Boys’ 13-14 200 IM

3, Fuller, Billy, 2:48.36. 4, Schultz, Jack, 2:50.18. 5, Holy, Joseph, 2:51.60. 6, Gonzalez, Tomas, 2:52.48. 

Men 17-19 200 IM

4, Thvedt, Thomas, 2:44.98. 

Mixed 200 Freestyle Relay

2, BSC ‘E’ (Houborg, Rosa, Wilson, Laityn, Burmeister, Anya, Lansang, Aedan Luke), 3:28.76. 3, BSC ‘A’ (Bowne, Kyra, Flaskey, Ava, Johnson, Elliet, Vertin, Cody M12), 3:31.79. 4, Brookings Swim Club-SD ‘B’ (Kuehl, Kaylie , Sullivan, John, Waligoske, Nikki, Toronto, Joe), 3:50.69. 5, BSC ‘C’ (Moore, Kilea, Gonzalez, Sofia, Penner, Corbyn, Hove, Olivia), 4:00.80

Boys’ 11-12 100 Freestyle

3, Vertin, Cody, 1:12.78. 7, Ting, Ernest, 1:17.92. 12, Lansang, Aedan Luke, 1:23.66. 25, Toronto, Joe, 1:49.99. 

Girls’ 8 & Under 100 Freestyle

1, Houborg, Rosa, 1:39.27. 6, Foerster, Kalla, 1:56.16. 7, Waligoske, Nikki, 1:58.86. 8, Wilson, Laityn, 2:03.93. 11, Flaskey, Ava, 2:20.07. 12, Kuehl, Kaylie, 2:25.49. 

Girls’ 9-10 100 Freestyle

4, Hove, Olivia, 1:29.93. 5, Houborg, Filuka, 1:31.50. 26, Bowne, Kyra, 2:04.77. 29, Gonzalez, Sofia, 2:10.73. 32, Johnson, Elliet, 2:25.96. 34, Burmeister, Anya, 2:34.87. 

Boys’ 8 & Under 100 Freestyle

7, Sullivan, John, 2:26.96. 

Boys’ 9-10 100 Freestyle

8, Penner, Corbyn, 1:56.33. 14, Toronto, Isaac, 2:09.28. 15, Williams, Brody, 2:24.48. 

Boys’ 11-12 50 Backstroke

2, Vertin, Cody, 39.39. 4, Ting, Ernest, 41.77. 12, Lansang, Aedan Luke, 46.10. 23, Toronto, Joe, 1:02.94. 

Girls’ 8 & Under 50 Backstroke

2, Houborg, Rosa, 54.36. 7, Flaskey, Ava, 1:05.02. 8, Foerster, Kalla, 1:08.36. 9, Wilson, Laityn, 1:09.82. 10, Kuehl, Kaylie, 1:11.08. 13, Waligoske, Nikki, 1:14.61. 

Girls’ 9-10 50 Backstroke

6, Hove, Olivia, 48.43. 9, Houborg, Filuka, 49.64. 24, Gonzalez, Sofia, 1:06.67. 26, Johnson, Elliet, 1:08.11. 27, Bowne, Kyra, 1:12.44. 32, Burmeister, Anya, 1:24.69. 33, Moore, Kilea, 1:27.23. 

Boys’ 8 & Under 50 Backstroke

11, Sullivan, John, 1:30.05. 

Boys’ 9-10 50 Backstroke

9, Penner, Corbyn, 1:01.46. 14, Toronto, Isaac, 1:08.80. 15, Williams, Brody, 1:13.90. 

Boys’ 11-12 100 Butterfly

4, Ting, Ernest, 1:29.50. 8, Vertin, Cody, 1:40.42. 9, Lansang, Aedan Luke, 1:49.87. 

Girls’ 8 & Under 100 Butterfly

1, Houborg, Rosa, 2:07.78. 

Girls’ 9-10 100 Butterfly

2, Houborg, Filuka, 1:45.14. 7, Hove, Olivia, 2:04.03. 

Boys’ 11-12 50 Breaststroke

1, Ting, Ernest, 42.44. 3, Vertin, Cody, 43.41. 8, Lansang, Aedan Luke, 49.66. 18, Toronto, Joe, 59.39. 

Girls’ 8 & Under 50 Breaststroke

3, Houborg, Rosa, 1:03.71. 5, Kuehl, Kaylie, 1:07.72. 6, Foerster, Kalla, 1:17.23.

Girls’ 9-10 50 Breaststroke

3, Houborg, Filuka, 52.54. 16, Gonzalez, Sofia, 1:05.87. 17, Hove, Olivia, 1:06.32. 21, Johnson, Elliet, 1:17.67. 25, Burmeister, Anya, 1:30.52. 26, Bowne, Kyra, 1:32.35. 

Boys’ 9-10 50 Breaststroke

9, Toronto, Isaac, 1:18.83.

Mixed 200 Freestyle Relay

2, BSC ‘C’ (Ting, Tristina, Schultz, Molly, Uttecht, Kaylee, Thvedt, Ava), 2:24.66. 3, BSC ‘A’ (Nielson, Caitlyn, Tonsager, Brea, Penner, Briana, Davis, Grace), 2:28.35. 4, BSC ‘E’ (Holy, Joseph, Thvedt, Johanna, Merriman, Heidi, Gonzalez, Tomas), 2:29.75. 5, BSC ‘B’ (Schultz, Jack, Feucht, Ella, Lacher-Starace, Olivia, Enz, Grac), 2:30.45. 

Girls’ 13-14 400 IM

3, Davis, Grace, 5:58.90. 9, Thvedt, Ava, 6:50.44. 

Boys’ 13-14 400 IM

4, Gonzalez, Tomas, 6:09.50. 5, Schultz, Jack, 6:12.79. 

Girls’ 11-12 100 Freestyle

2, Lunn, Jazmyn, 1:07.30. 12, Schultz, Molly, 1:20.80. 20, Tonsager, Brea, 1:26.92. 24, Feucht, Ella, 1:28.55. 25, Smetana, Addie, 1:30.42. 26, Uttecht, Kaylee, 1:34.61. 27, Lacher-Starace, Olivia, 1:37.82. 28, Penner, Briana, 1:38.97. 

Girls’ 13-14 100 Freestyle

7, Ting, Tristina, 1:08.80. 11, Houborg, Kaya, 1:14.19. 17, Feucht, Tara, 1:17.39. 22, Thvedt, Ava, 1:19.64. 23, Enz, Grace, 1:20.69. 31, Merriman, Heidi, 1:38.15. 

Girls’ 15-16 100 Freestyle

10, Lansang, Angela, 1:17.89. 12, Thvedt, Johanna, 1:20.60. 

Girls’ 17-19 100 Freestyle

2, Nielson, Caitlyn, 1:09.91. 

Boys’ 13-14 100 Freestyle

8, Schultz, Jack, 1:12.25. 9, Gonzalez, Tomas, 1:12.35. 11, Holy, Joseph, 1:13.17. 

Girls’ 11-12 50 Backstroke

1, Lunn, Jazmyn, 36.95. 11, Tonsager, Brea, 44.53. 15, Feucht, Ella, 45.64. 21, Smetana, Addie, 49.47. 23, Uttecht, Kaylee, 54.04. 25, Lacher-Starace, Olivia, 55.12. 27, Penner, Briana, 55.99. 

Girls’ 13-14 200 Backstroke

5, Ting, Tristina, 2:58.31. 7, Davis, Grace, 2:59.21. 8, Houborg, Kaya, 3:00.50. 15, Feucht, Tara, 3:20.30. 16, Enz, Grace, 3:23.65. 18, Thvedt, Ava, 3:27.87. 21, Merriman, Heidi, 4:37.01. 

Girls’ 15-16 200 Backstroke

9, Lansang, Angela, 3:34.66. 

Girls’ 17-19 200 Backstroke

2, Nielson, Caitlyn, 2:59.01. 

Boys’ 13-14 200 Backstroke

6, Holy, Joseph, 2:57.37. 7, Schultz, Jack, 3:02.58. 

Girls’ 11-12 100 Butterfly

2, Lunn, Jazmyn, 1:16.38. 4, Schultz, Molly, 1:32.96. 7, Tonsager, Brea, 1:44.51. 13, Uttecht, Kaylee, 1:52.08. 18, Feucht, Ella, 2:04.01. 20, Lacher-Starace, Olivia, 2:10.22.

Girls’ 13-14 100 Butterfly

6, Davis, Grace, 1:23.69. 8, Ting, Tristina, 1:25.98. 17, Feucht, Tara, 1:45.95. 19, Enz, Grace, 1:55.82. 21, Merriman, Heidi, 2:09.16. 

Girls’ 15-16 100 Butterfly

10, Lansang, Angela, 1:41.37. 12, Thvedt, Johanna, 1:52.34. 

Boys’ 13-14 100 Butterfly

3, Gonzalez, Tomas, 1:16.79. 7, Fuller, Billy, 1:18.07. 8, Holy, Joseph, 1:21.54. 

Boys’ 17-19 100 Butterfly

4, Thvedt, Thomas, 1:16.34. 

Girls’ 11-12 400 Freestyle

1, Lunn, Jazmyn, 5:04.43. 7, Schultz, Molly, 6:08.60. 15, Feucht, Ella, 6:46.11. 19, Smetana, Addie, 7:04.11. 20, Uttecht, Kaylee, 7:06.33. 21, Penner, Briana, 7:32.30. 

Girls’ 13-14 400 Freestyle

6, Davis, Grace, 5:31.46. 7, Houborg, Kaya, 5:37.91. 9, Thvedt, Ava, 5:50.01. 11, Feucht, Tara, 6:01.34. 16, Enz, Grace, 6:34.51. 20, Merriman, Heidi, 8:17.21. 

Women’s 15-16 400 Freestyle

7, Thvedt, Johanna, 6:10.08. 9, Lansang, Angela, 6:17.06. 

Women’s 17-19 400 Freestyle

1, Nielson, Caitlyn, 5:12.55. 

Boys’ 13-14 400 Freestyle

5, Fuller, Billy, 5:21.51. 6, Gonzalez, Tomas, 5:25.35. 7, Schultz, Jack, 5:34.29. 8, Holy, Joseph, 5:35.27. 

Men 17-19 400 Freestyle

5, Thvedt, Thomas, 5:13.52. 

Mixed 200 Medley Relay

2, BSC ‘C’ (Penner, Briana, Gonzalez, Sofia, Houborg, Rosa, Foerster, Kalla), 4:05.02. 3, BSC ‘D’ (Williams, Brody, Smetana, Brielle, Houborg, Filuka, Wilson, Laityn), 4:10.75. 4, BSC ‘A’ (Flaskey, Ava, Johnson, Elliet, Ting, Ernest, Sullivan, John), 4:24.59.

Boys’ 11-12 50 Freestyle

3, Vertin, Cody, 33.12. 7, Ting, Ernest, 35.91. 

Girls’ 8 & Under 50 Freestyle

1, Houborg, Rosa, 42.96. 5, Foerster, Kalla, 53.42. 6, Wilson, Laityn, 56.22. 8, Flaskey, Ava, 1:00.57. 10, Kuehl, Kaylie, 1:02.67. 

Girls’ 9-10 50 Freestyle

3, Houborg, Filuka, 38.46. 12, Hove, Olivia, 41.82. 21, Smetana, Brielle, 48.93. 23, Bowne, Kyra, 53.47. 24, Gonzalez, Sofia, 56.42. 27, Johnson, Elliet, 1:03.92. 

Boys’ 8 & Under 50 Freestyle

6, Sullivan, John, 1:18.23. 

Boys’ 9-10 50 Freestyle

8, Penner, Corbyn, 52.99. 9, Williams, Brody, 57.88. 

Boys’ 11-12 100 Backstroke

3, Vertin, Cody, 1:26.91. 

Girls’ 8 & Under 100 Backstroke

1, Houborg, Rosa, 1:57.50. 5, Foerster, Kalla, 2:26.49. 6, Flaskey, Ava, 2:34.87. 7, Kuehl, Kaylie, 2:35.54. 9, Wilson, Laityn, 2:39.43. 

Girls’ 9-10 100 Backstroke

6, Hove, Olivia, 1:45.10. 8, Houborg, Filuka, 1:45.98. 20, Smetana, Brielle, 2:08.93. 23, Gonzalez, Sofia, 2:26.88. 25, Johnson, Elliet, 2:32.60. 26, Bowne, Kyra, 2:45.63. 

Boys’ 8 & Under 100 Backstroke

5, Sullivan, John, 3:40.15. 

Boys’ 9-10 100 Backstroke

9, Williams, Brody, 2:24.57.

Boys’ 11-12 50 Butterfly

2, Ting, Ernest, 37.39. 

Girls’ 8 & Under 50 Butterfly

2, Houborg, Rosa, 56.36. 7, Foerster, Kalla, 1:21.32. 8, Kuehl, Kaylie, 1:30.44.

Girls’ 9-10 50 Butterfly

5, Houborg, Filuka, 48.99. 11, Hove, Olivia, 52.87. 14, Smetana, Brielle, 56.06. 

Boys’ 11-12 400 Freestyle

3, Vertin, Cody, 5:45.65. 6, Ting, Ernest, 6:06.13. 

Mixed 200 Medley Relay

1, BSC ‘A’ (Holy, Joseph, Fuller, Billy, Gonzalez, Tomas, Nielson, Caitlyn), 2:22.36. 2, BSC ‘B’ (Schultz, Jack, Thvedt, Thomas, Ting, Tristina, Thvedt, Ava), 2:26.55. 3, BSC ‘C’ (Houborg, Kaya, Davis, Grace, Lunn, Jazmyn, Enz, Grace), 2:32.53. 5, BSC ‘D’ (Tonsager, Brea, Thvedt, Johanna, Schultz, Molly, Uttecht, Kaylee), 2:54.71. 7, BSC ‘E’ (Penner, Briana, Lacher-Starace, Olivia, Smetana, Addie, Merriman, Heidi), 3:20.77. 

Girls’ 11-12 50 Freestyle

1, Lunn, Jazmyn, 31.07. 13, Schultz, Molly, 36.79. 16, Tonsager, Brea, 37.32. 22, Smetana, Addie, 41.27. 24, Uttecht, Kaylee, 42.06. 25, Lacher-Starace, Olivia, 42.66. 28, Penner, Briana, 45.36. 

Girls’ 13-14 50 Freestyle

7, Ting, Tristina, 31.14. 11, Houborg, Kaya, 33.46. 13, Davis, Grace, 34.19. 21, Enz, Grace, 36.82. 26, Merriman, Heidi, 48.53. 

Girls’ 15-16 50 Freestyle

12, Thvedt, Johanna, 35.39. 

Girls’ 17-19 50 Freestyle

4, Nielson, Caitlyn, 31.62. 

Boys’ 13-14 50 Freestyle

2, Fuller, Billy, 29.62. 9, Schultz, Jack, 31.33. 13, Gonzalez, Tomas, 32.58. 14, Holy, Joseph, 32.73. 

Boys’ 17-19 50 Freestyle

5, Thvedt, Thomas, 31.66. 

Girls’ 11-12 100 Backstroke

1, Lunn, Jazmyn, 1:19.58. 6, Schultz, Molly, 1:32.17. 11, Tonsager, Brea, 1:35.13. 20, Smetana, Addie, 1:45.21. 22, Lacher-Starace, Olivia, 1:55.03. 23, Penner, Briana, 1:56.27. 25, Uttecht, Kaylee, 1:57.42. 

Girls’ 13-14 100 Backstroke

5, Ting, Tristina, 1:23.84. 10, Houborg, Kaya, 1:27.19. 17, Enz, Grace, 1:35.79. 18, Thvedt, Ava, 1:36.18. 22, Merriman, Heidi, 2:10.80. 

Girls’ 15-16 100 Backstroke

10, Thvedt, Johanna, 1:43.19. 

Girls’ 17-19 100 Backstroke

4, Nielson, Caitlyn, 1:27.33. 

Boys’ 13-14 100 Backstroke

4, Holy, Joseph, 1:23.46. 6, Fuller, Billy, 1:26.97. 

Boys’ 17-19 100 Backstroke

5, Thvedt, Thomas, 1:23.19. 

Girls’ 11-12 50 Butterfly

7, Schultz, Molly, 42.01. 9, Tonsager, Brea, 42.80. 19, Smetana, Addie, 48.42. 23, Uttecht, Kaylee, 52.60. 24, Penner, Briana, 54.26. 26, Lacher-Starace, Olivia, 55.79. 

Boys’ 13-14 200 Butterfly

3, Gonzalez, Tomas, 2:54.47. 

Girls’ 11-12 50 Breaststroke

5, Tonsager, Brea, 47.02. 20, Lacher-Starace, Olivia, 54.42. 21, Schultz, Molly, 56.22. 24, Smetana, Addie, 56.64. 25, Uttecht, Kaylee, 58.91. 28, Penner, Briana, 1:02.04. 

Girls’ 13-14 200 Breaststroke

1, Davis, Grace, 3:04.11. 8, Ting, Tristina, 3:34.60. 10, Thvedt, Ava, 3:37.81. 11, Enz, Grace, 3:38.54. 12, Houborg, Kaya, 3:38.78. 

Girls’ 15-16 200 Breaststroke

7, Thvedt, Johanna, 3:46.46. 

Girls’ 17-19 200 Breaststroke

3, Nielson, Caitlyn, 3:21.20. 

Boys’ 13-14 200 Breaststroke

2, Fuller, Billy, 2:59.13. 4, Schultz, Jack, 3:09.22. 5, Holy, Joseph, 3:09.32. 

Boys’ 17-19 200 Breaststroke

3, Thvedt, Thomas, 3:11.65. 

Girls’ 13-14 800 Freestyle

3, Davis, Grace, 11:13.95. 5, Houborg, Kaya, 11:43.47. 6, Ting, Tristina, 11:43.94. 8, Thvedt, Ava, 12:10.21. 

Women’s 15-16 800 Freestyle

3, Thvedt, Johanna, 12:39.09. 

Women’s 17-19 800 Freestyle

2, Nielson, Caitlyn, 10:50.59. 

Boys’ 13-14 800 Freestyle

5, Gonzalez, Tomas, 11:13.08. 6, Schultz, Jack, 11:14.18. 7, Holy, Joseph, 11:28.72. 8, Fuller, Billy, 11:34.10. 

Men 17-19 800 Freestyle

2, Thvedt, Thomas, 11:26.99.


Video News
More In Sports